TEATR  LALEK "RABCIO"
34 700 Rabka-Zdrój
biuro: Podhalańska 6, tel. 18 26 77 170
scena: Orkana 6, tel. 182677648, GSM 600143786
e-mail:
rabcio.teatr@poczta.onet.pl


Brzydkie Kaczątko


Pchła Szachrajka


   
PREMIERA 28 WRZEŚNIA 2018 ROKU 


 
15 czerwca zmarł Jerzy Kolecki, od 1953 roku aktor, scenograf, a od 1961 do 1977  kierownik artystyczny i dyrektor "Rabcia". Autor logo teatru. 


Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce -Zdroju otrzymał kwotę:
2 160 000 zł w 2017 roku , dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu " Infrastruktura kultury" na zadanie pod nazwą "Budowa siedziby Teatru Lalek "Rabcio". 
Zadanie 1.
-2017 rok. Wykonanie robót stanu zerowego, robót żelbetonowych i murowanych, kwota dofinansowania:
1 800,000 zł 
Zadanie 2.- 2018 rok. Wykonanie dachu, kwota dofinansowania:
360 000 zł .


Ruszył I etap budowy nowej siedziby teatru. :::szczegóły Powiat Nowotarski rozpoczyna realizację projektu mającego na celu społeczną integrację osób niepełnosprawnych pod nazwą „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 
na Podhalu”. Inicjatywa realizowana od 8 czerwca do 28 października 2017 r. jest dofinansowana ze środków Województwa Małopolskiego. Realizatorem jest powiatowa placówka oświatowa - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu. 
Partnerami projektu odpowiedzialnymi za prowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej są Powiat Suski, Powiat Tatrzański oraz Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, który również będzie zaangażowany w działania organizacyjne przy realizacji przedmiotowego projektu. Partnerem zaangażowanymi w działania organizacyjno-opiekuńcze są: Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu i Stowarzyszenie Dasz Radę - Inicjatywa Społeczno- Edukacyjna. 
Organizowane działania przyczynią się do integracji społecznej poprzez stworzenie możliwości wzajemnego poznania się środowisk osób pełno i niepełnosprawnych oraz umożliwią prezentację talentów i możliwości osób o obniżonej sprawności.
W ramach projektu planowane są następujące wydarzenia:
1. Integracyjna impreza plenerowa - czerwiec
2. Spotkania ze sztuką - wrzesień
3. Sportem połączeni - październik.

W dniu 21 czerwca 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ, przy ul. Składowej, odbędzie się pierwsze wydarzenie pod nazwą: „Integracyjna impreza plenerowa”. Wydarzenie ma na celu integrację społeczną oraz promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych z terenu subregionu podhalańskiego. W programie przewidziane są: warsztaty z aerobiku i zumby, gry i zabawy sportowe; przeciąganie liny, unihokej, ringo, bieg w workach, badminton. Inne atrakcje dla uczestników to: mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, profesjonalny pokaz motocyklowy - trial, zajęcia z hipoterapii, fotobudka. Dla najmłodszych - kącik plastyczny.
Zaprasza się osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z terenu subregionu podhalańskiego do bezpłatnego udziału w przewidzianych atrakcjach. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy przesłać formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji na stronie: www.soswnr1.nowytarg.pl.


26 maja na naszej scenie wystapił Teatr MUMERUS. Spektakl "Stół z powyłamywanymi nogami" zaprezentowany został w ramach odbywającej się w Rabce konferencji naukowej "Rabka w literaturze, literaci w Rabce", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec i Uniwersytet Pedagogiczny, pod patronatem Burmistrz Rabki-Zdrój Ewy Przybyło i Rektora UP Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak .

     


Teatr Lalek "Rabcio" zakupił 5 zestawów oświetlenia scenicznego - reflektory profilowe i prowadzące, oraz zestaw oświetlenia wyjazdowego wraz z zestawem pulpitu nastawczo-sterowniczego. Zakupiony sprzęt pozwoli na wymianę już zużytego sprzętu oraz doświetlenie sceny według aktualnych potrzeb współczesnego teatru lalkowego.
Nowy sprzęt to także wymierne korzyści finansowe z oszczędności energii elektrycznej wynikające z zainstalowania w nowych reflektorach lamp typu LED. Tak doposażona scena pozwoli na podniesienie komfortu oglądanych spektakli młodej widowni "Rabcia".

Nazwa zadania: ZAKUP OŚWIETLENIA SCENICZNEGO.
Wartość całego sprzętu to 138.431,00 zł, zakup dofinansował 
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w kwocie 80.000,00 zł  
w ramach programu "Rozwój infrastruktury kultury".


Na naszej scenie gościli:

18 listopada 2016r.

 

11 listopada 2016 r.
12 listopada 2016r.


30.09 2016  wznowiliśmy sztukę TOMCIO PALUSZEK


3. 10. 2015 - Filmy, Zeszyty i Kroke 
W sobotę 3 października 2015 r., na naszej scenie ze swoją galą gościło Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Na galę złożyły się prezentacje trzech kolejnych filmów z cyklu „Rabczanie znani i mniej znani”, promocja podwójnego,  3-4 nr "Zeszytów Rabczańskich", wręczenie naszej nagrody za "Kulturowe Wydarzenie Roku" oraz koncert grupy KROKE. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia.

"Rabcio" w II etapie konkursu Słoneczniki 2015.
Spektakl "Ośle serduszko" został nominowany do drugiego etapu konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w Krakowie - Słoneczniki 2015 w kategorii JĘZYK: czytanie, pisanie, mówienie, wrażliwość literacka. 
Obecnie trwa głosowanie internautów, głosy można oddawać przez cały sierpień.Zachęcamy do głosowania!
 :::GŁOSUJRelacja z wernisażu wystawy scenografii  teatru Rabcio
w Muzeum im.Wł.Orkana

28 marca 2015r., z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Posce, na naszej scenie odbyła się uroczystość, podczas której aktor Piotr Serafin, obchodzący 35-lecie pracy artystycznej  odebrał z rąk starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera okolicznościowy medal, a dyrektor Zbigniew Wójciak dziękował zasłużonym pracownikom teatru: 
  Teresie Borowskiej-Gacek, Ninie Handzel-Karpus, Piotrowi Piotrowskiemu i Antoniemu Woszkowi. 
Jednym z pumktów programu była prezentacja wizualizacji nowej siedziby Teatru.
Na zakończenie uroczystości z krótkim programem  wystąpiła Agnieszka Bała, której na akordeonie akompaniował Rafał Nowak.   
:::fotorelacja

30 maja 2015r. na naszej scenie wystąpił Teatr Brzmień Pathman. Koncertowi towarzyszył pokaz animacji opartej na pracach Władysława Hasiora.

 


22 listopada 2014r. na naszej scenie gościło Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. :::RELACJA 
Jednym z punktów programu była prezentacja kolejnych filmów z cyklu "Rabczanie znani i mniej znani". Bohaterem jednego z nich był nasz aktor-senior 
Paweł Stojowski  
obchodzący w 2014 roku 50. lecie pracy aktorskiej.   Film do obejrzenia
:::TUTAJ

Pierwsze impreza z tego cyklu odbyła się 23 listopada 2013r, :::RELACJA
w ramach tego samego projektu, na naszej scenie zaprezentował pierwsze filmy, w tym film o
Jerzym Koleckim, długoletnim dyrektorze i scenografie "Rabcia" - :::TUTAJ

Teatr "Rabcio" jest jednostką
powiatu nowotarskiego


Fotografie na stronach: Władysław Biedroń, Jerzy Sierosławski, Piotr Kolecki, archiwum teatru
serwis umieszczony na serwerze Starostwa Powiatowego w Nowym Targu
STRONY    PROWADZI   ART&COM